Vlastivěda, Prouka, Rozumová a řečová výchova

Tentokrát si zopakujeme, jak postupovat, když chceme někomu poslat nějaký dopis nebo pohled. Vzpomínáte, jak jsme spolu byli na poště? A pamatuješ si, Stellčo, jak píšeš domů dopisy z Čabárny nebo z Hejnic? A jakou radost ti udělá pohled, který na pobytu dostaneš třeba od rodičů nebo od babičky?

14.5.2020 22:30 / Alena Vožehová

Dnes budete mít za úkol poslat pohled nebo dopis. Čekat na něj bude vaše

PANÍ UČITELKA EVA RÝGLOVÁ nebo

PANÍ ASISTENTKA IVETA PILLMAIEROVÁ nebo

PANÍ ASISTENTKA SIMONA JÁGEROVÁ.

Anebo já:)

Nemusí to být žádné "veledílo", stačí jen krátký pozdrav nebo obrázek a vaše jméno, aby věděly, kdo se rozhodl některé z nich udělat radost. Pohled nebo dopis pošlete na adresu školy - její psaní procvičíte v pracovních listech, které jsou v souborech pod tímto článkem ke stažení. (Adresa školy je uvedena také na školních webových stránkách.)

Martin a Jirka nejspíš sami nezvládnou čitelně napsat adresu na obyčejnou malou obálku. Buď investujete do poštovného za dopis většího formátu anebo adresu napíše někdo z dospělých. Asi budete všichni potřebovat nějakou pomoc rodičů. Tak je o ni pěkně poproste a jestli vám pomohou, tak i poděkujte tak, jako já teď:

Milí rodiče, pomožte, prosím, Vašim dětem se splněním dnešního "poštovního" úkolu. Uvidíte, co už samy nebo s Vaší malou či větší pomocí zvládnou. Snad Vás to potěší, jejich učitelkám a asistentkám to radost udělá určitě. Moc děkuji a přeji Vám všem příjemné dny.

Alena Vožehová

Soubory ke stažení