ICT

Mgr. Ludvík Vožeh – základní škola, základní škola speciální

Mgr. Šárka Konopásková – střední škola, mateřská škola

Když po škole jezdí OZOBOTI

Nevíte, co je OZOBOT? No přece úplně malinkatý robot – má asi tak 2,5 cm a rozhodně to není jen obyčejná hračka, spíše velmi zajímavá učební pomůcka na výuku informatiky. Máme to štěstí, že naši robůtci jsou v té nejvyšší verzi EVO a tudíž plně programovatelní. Jak tomu už bývá, jejich předchůdci tak chytří ještě nebyli.

S každým robotem se ale musíme nějakým způsobem umět domluvit, říct mu, co má dělat. OZOBOTI využívají ke komunikaci svůj vlastní barevný jazyk, který se skládá z modré červené a zelené barvy.

Různé kombinace těchto barev tvoří takzvaný Ozokód – tak ho pojďme společně namalovat.

Nová PC pracoviště pro žáky s těžkým postižením

Díky dotaci MŠMT jsme pořídili tři nová PC pracoviště pro žáky s těžkým postižením. Jsou vybavena dotykovými monitory, speciálními klávesnicemi a různými spínači podle potřeb jednotlivých žáků. Součástí je i specializovaný software pro alternativní komunikaci Symwriter a Boardmaker. Učitelé již procházejí školením pro obsluhu těchto zařízení.

Virtuální realita.

Když už všechno umíme, tak se tam rádi podíváme.