Střední škola

Střední škola zřizuje Praktickou školu jednoletou a praktickou školu dvouletou

Praktická škola jednoletá, obor vzdělání 78–62-C/01, poskytuje střední vzdělání žákům se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, autismem a postižením více vadami. Je určena dívkám i chlapcům, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole speciální.

Délka vzdělávacího programu a forma studia:

- 1 rok studia

- denní studium

- studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

 

Praktická škola dvouletá, obor vzdělání 78–62-C/02, poskytuje střední vzdělání žákům se středně těžkým mentálním postižením, případně žákům s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším postižením.

Je určena dívkám i chlapcům, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole speciální a v základní škole praktické. 

Délka vzdělávacího programu a forma studia:

- 2 roky studia

- denní studium

- studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

 

Profilace oboru vzdělávání

Kromě všeobecně vzdělávacích předmětů daných učebním plánem je výuka zaměřena na ruční práce, a to zejména na výkon pomocných prací při příjmu, přípravě a praní prádla a oděvů, jejich žehlení a mandlování. 

Uplatnění absolventů

Absolventi praktické školy se budou moci v rámci svých možností a individuálních schopností uplatnit přiměřeným výkonem při pomocných pracích v čistírnách a prádelnách, v sociální péči a službách, ve zdravotnictví, případně v chráněných pracovištích.

Nepřehlédněte

Aktuality

Provozní podmínky střední školy

Vážení rodiče, od 11. 5. 2020 mají žáci závěrečných ročníků středních škol možnost účastnit se vzdělávacích aktivit ve škole za účelem přípravy na…