Střední škola

Střední škola zřizuje Praktickou školu jednoletou a praktickou školu dvouletou

Praktická škola jednoletá, obor vzdělání 78–62-C/01, poskytuje střední vzdělání žákům se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, autismem a postižením více vadami. Je určena dívkám i chlapcům, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole speciální.

Délka vzdělávacího programu a forma studia:

- 1 rok studia

- denní studium

- studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

Praktická škola dvouletá, obor vzdělání 78–62-C/02, poskytuje střední vzdělání žákům se středně těžkým mentálním postižením, případně žákům s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším postižením.

Je určena dívkám i chlapcům, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole speciální a v základní škole praktické.

Délka vzdělávacího programu a forma studia:

- 2 roky studia

- denní studium

- studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

Profilace oboru vzdělávání

Kromě všeobecně vzdělávacích předmětů daných učebním plánem je výuka zaměřena na ruční práce, a to zejména na výkon pomocných prací při příjmu, přípravě a praní prádla a oděvů, jejich žehlení a mandlování.

Uplatnění absolventů

Absolventi praktické školy se budou moci v rámci svých možností a individuálních schopností uplatnit přiměřeným výkonem při pomocných pracích v čistírnách a prádelnách, v sociální péči a službách, ve zdravotnictví, případně v chráněných pracovištích.

Provozní podmínky střední školy

Vážení rodiče, od 11. 5. 2020 mají žáci závěrečných ročníků středních škol možnost účastnit se vzdělávacích aktivit ve škole za účelem přípravy na…