Střední škola

Střední škola zřizuje Praktickou školu jednoletou a praktickou školu dvouletou

Praktická škola jednoletá, obor vzdělání 78–62-C/01, poskytuje střední vzdělání žákům se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, autismem a postižením více vadami. Je určena dívkám i chlapcům, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole speciální.

Délka vzdělávacího programu a forma studia:

- 1 rok studia

- denní studium

- studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

 

Praktická škola dvouletá, obor vzdělání 78–62-C/02, poskytuje střední vzdělání žákům se středně těžkým mentálním postižením, případně žákům s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším postižením.

Je určena dívkám i chlapcům, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole speciální a v základní škole praktické. 

Délka vzdělávacího programu a forma studia:

- 2 roky studia

- denní studium

- studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

 

Profilace oboru vzdělávání

Kromě všeobecně vzdělávacích předmětů daných učebním plánem je výuka zaměřena na ruční práce, a to zejména na výkon pomocných prací při příjmu, přípravě a praní prádla a oděvů, jejich žehlení a mandlování. 

Uplatnění absolventů

Absolventi praktické školy se budou moci v rámci svých možností a individuálních schopností uplatnit přiměřeným výkonem při pomocných pracích v čistírnách a prádelnách, v sociální péči a službách, ve zdravotnictví, případně v chráněných pracovištích.

Nepřehlédněte

Aktuality

Vzdělávání na dálku

Vážení rodiče, ke dni 25.6.2020 ukončuje naše škola vzdělávání na dálku. Děkuji Vám, že jste se školou spolupracovali a pomáhali dětem s výukou v…

Závěrečné zkoušky

I přes nestandartní průběh druhé poloviny školního roku, proběhly závěrečné zkoušky na střední škole bez  omezení. 

BRANNÝ DEN

  V rámci distanční výuky probíhala akce – branný den. Žáci obdrželi prostřednictvím svých třídních učitelů pracovní materiály a se svými rodiči…

Vyhlášení volných dnů

Ředitel školy vyhlašuje z organizačních důvodů volné dny v termínu 29.6.2020 - 30.6.2020. Mateřská škola a SPC budou v provozu.