Vlastivěda 8. ročník

Ahoj holky, ve vlastivědě bychom v dubnu společně měli mluvit o České republice, jejím hlavním městě Praze a státních symbolech. Na výlet do Prahy si ještě budeme muset počkat, ale na fotografie z předvánočního výletu třídy I. S se ve fotogalerii pod textem můžete podívat už teď.

10.4.2020 12:18 / Alena Vožehová

S přiloženými pracovními listy pracujte dle svého uvážení, máte na to spoustu času až do konce dubna. Státní symboly jsou něco, o čem jsme spolu zatím moc nemluvili, je to pro vás nové... Nevím, jak vám práce doma jde a tak s tématem pracujte dle svých možností. Můžete si třeba s pomocí rodiny materiál jen přečíst a prohlédnout. Určitě si ale při procházkách po městě nebo vesnici, kde bydlíte, můžete všímat státních symbolů: radnice, obecní úřad nebo školka či škola jsou označeny tabulemi se státním znakem, možná už teď, ale určitě na začátku května, bude na budovách státních úřadů a škol vyvěšena státní vlajka a možná je ve vašem okolí také nějaký památný strom označený tabulí se státním znakem. Pokud máte možnost, můžete se o státních symbolech více dozvědět na webových stánkách MŮJ STÁT. Tam si můžete i poslechnout naši státní hymnu.