Třídní učitelka:     Mgr. Lenka Ledvinková

Asistentky pedagoga:  Iva Černá

Marcela Jarolímková

Žáci:  Štěpánek, Ondrášek, Patrik, Štěpán, Barborka

Třídu navštěvuje pět žáků různých ročníků s těžkým mentálním a kombinovaným postižením, kteří se vyučují v rehabilitačním programu k celkovému rozvoji žáků. Rehabilitační výukový program sestává z výchovných předmětů rozumové a řečové výchovy, smyslové výchovy, hudební a pohybové výchovy, pracovní a výtvarné výchovy.

Zvláště důležitý předmět pro rozvoj hybnosti imobilních dětí a kompenzaci jejich tělesných obtíží je zdravotní rehabilitační tělesná výchova. Ta kromě tradičních pohybových aktivit nabízí imobilním žákům masáže, míčkování, pasivní uvolňovací, protahovací cvičení a stimulaci k pohybu s využitím netradičních speciálních rehabilitačních pomůcek podle potřeb každého žáka (rehabilitační balóny, balanční pomůcky, chodítka, motomed).

Žáci pravidelně využívají školní rehabilitační prostory s cvičebnou, vířivou vanou,  školním bazénem a multisenzorickou místnost - Snoezelen. Téměř denně pobývají na čerstvém vzduchu v atriu školy a při procházkách parkem se speciálně vybavenými kočárky, vozíky a lopedem.