Vážení rodiče, prarodiče a kamarádi,

vítáme Vás na stránkách naší třídy II.L. Prostřednictvím těchto stránek Vás budeme informovat o akcích, které proběhly, a o tom, jak jsme si je užili, a také o dalších důležitých záležitostech.

Každý den se na sebe těší 4 školačky, 5 školáků, paní asistentka Dana Štillerová a paní třídní učitelka Mgr. Olga Rozkovcová.

Seznam dětí:

Viktorka                                      Kuba                               Míša

Klárka                                         Kubík

Natálka                                       Jiřík

Lilinka                                         Domča

První třída byla náročná na značné množství nových neznámých školních informací a zkušeností, a to nejen pro děti, ale i rodiče. Ale i přesto se domnívám, že jsme vše vzájemně zvládli výtečně, vytvořili jsme kamarádský kolektiv, naučili jsme se společně i individuálně pracovat, a to všechno i za podpory rodičů.

Kromě předmětu Český jazyk, Matematika, Prvouka, Hudební výchova, Tělesná výchova a Pracovní vyučování mají děti dvakrát týdně i Řečovou výchovu, jejímž cílem je rozvoj komunikačních dovedností vedoucích ke správnému dorozumívání se, které je nezbytné pro úspěšné vzdělávání a aktivní zapojení do života. Řečová výchova je na základní škole logopedické stěžejní a prolína se všemi předměty. Ze školního vzdělávacího programu běžné základní školy dělá školní vzdělávací program základní školy pro děti s vadami řeči. Na správnou výslovnost a řečový projev je nutné dbát i v rodině a zároveň pravidelně navštěvovat klinického logopeda.

Od letošního roku budeme ve všech výše uvedených předmětech ještě více pracovat s digitálními technologiemi.

Důležitá je i naše nastolená úzká spolupráce. Kromě stávajících kontaktů je možno kontaktovat i na telefonním čísle 313 251 134, nejlépe před vyučováním nebo v době přestávek (dle rozvrhu).

1.

2.