Střední škola

Střední škola zřizuje Praktickou školu jednoletou a praktickou školu dvouletou

Praktická škola jednoletá, obor vzdělání 78–62-C/01, poskytuje střední vzdělání žákům se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, autismem a postižením více vadami. Je určena dívkám i chlapcům, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole speciální.

Délka vzdělávacího programu a forma studia:

- 1 rok studia

- denní studium

- studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

 

Praktická škola dvouletá, obor vzdělání 78–62-C/02, poskytuje střední vzdělání žákům se středně těžkým mentálním postižením, případně žákům s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším postižením.

Je určena dívkám i chlapcům, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole speciální a v základní škole praktické. 

Délka vzdělávacího programu a forma studia:

- 2 roky studia

- denní studium

- studium je ukončeno závěrečnou zkouškou.

 

Profilace oboru vzdělávání

Kromě všeobecně vzdělávacích předmětů daných učebním plánem je výuka zaměřena na ruční práce, a to zejména na výkon pomocných prací při příjmu, přípravě a praní prádla a oděvů, jejich žehlení a mandlování. 

Uplatnění absolventů

Absolventi praktické školy se budou moci v rámci svých možností a individuálních schopností uplatnit přiměřeným výkonem při pomocných pracích v čistírnách a prádelnách, v sociální péči a službách, ve zdravotnictví, případně v chráněných pracovištích.

Nepřehlédněte

Aktuality

Den dětí

  Zdravý pohyb, hádanky, skládačky a hlavně dobrou náladu. To vše jsme si užili při oslavě Mezinárodního dne dětí, kdy nám s realizací pomáhali…

Lékárna

Návštěva lékárny Dr.MAX, spojená s prohlídkou a zajímavým povídáním Magistry Bílkové, byla velmi přínosná a přinesla žákům důležité informace o…

Bubnování

Bubnování se školáky proběhlo v naší škole v pondělí 13. května pod vedením drum-faciliátora Jiřího Adama.