Vlastivěda, Prvouka 6. ročník

Tentokrát si zopakujeme, jak postupovat, když chceme někomu poslat nějaký dopis nebo pohled. Vzpomínáte, jak jste několikrát společně napsali dopis Giulimu? A jak ti z vás, kteří jezdí na pobytové kurzy (na Čabárnu nebo do Hejnic) posílají dopisy domů? A jakou radost vám udělá pohled, který na pobytu dostanete třeba od rodičů nebo od babičky, dědečka...?

14.5.2020 22:30 / Alena Vožehová

Dnes budete mít za úkol poslat pohled nebo dopis. Čekat na něj bude vaše

PANÍ UČITELKA LUCIE POŠTOVÁ nebo

PANÍ ASISTENTKA RENATA JÁGEROVÁ.

Anebo já:)

Nemusí to být žádné "veledílo", stačí jen krátký pozdrav nebo obrázek a vaše jméno, aby věděly, kdo se rozhodl některé z nich udělat radost. Pohled nebo dopis pošlete na adresu školy - její psaní procvičíte v pracovních listech, které jsou v souborech pod tímto článkem ke stažení. (Adresa školy je uvedena také na školních webových stránkách.)

Šimon s námi ve škole psaní adresy ještě neprocvičoval a ani téma "Pošta" není v tematickém plánu 3. ročníku. Ale jestli ho psaní pozdravu bude bavit, a rodiče mu budou ochotni pomoci, tak pozdrav od něj bude pro adresáta obzvlášť cenný:)

Asi budete všichni potřebovat nějakou pomoc rodičů. Tak je o ni pěkně poproste a jestli vám pomohou, tak i poděkujte tak, jako já teď:

Milí rodiče, pomožte, prosím, Vašim dětem se splněním dnešního "poštovního" úkolu. Uvidíte, co už samy nebo s Vaší malou či větší pomocí zvládnou. Snad Vás to potěší, jejich učitelce a asistentce to radost udělá určitě. Moc děkuji a přeji Vám všem příjemné dny.

Alena Vožehová

Soubory ke stažení