Turistická vycházka

V úterý 11. června jsme se vydali na turistickou vycházku. Vyrazili jsme po trase Qestu "Letem vodním světem" připraveného v loňském roce spolužáky ze základní školy speciální.

14.6.2019 09:55 / Alena Vožehová

Ve třídě jsme si ráno zopakovali zásady bezpečného chování v přírodě - co si na výlet do přírody obléknout, co vzít s sebou, jak se chránit před sluncem nebo klíšťaty. Procvičili jsme také orientaci na mapě a pak už s textem a plánkem hledačky vyrazili ven. V rámci plnění úkolů jsme si uvědomili, jak velký význam má voda pro všechno živé a jak je důležité se starat o její čistotu. Cestou jsme se dozvěděli řadu informací o ptácích, kteří v blízkém okolí školy žijí, a některé z nich jsme i viděli (moták pochop, konipas bílý, kachna divoká). Výlet jsme si moc užili a brzy vyrazíme na další.