Přírodověda, Prvouka

K jaru patří ptáci vracející se z teplých krajin a první jarní květiny - s materiály o nich už jste měli možnost doma pracovat. K jaru ale patří i kvetoucí stromy a keře. O všem, čemu jsou pracovní listy pod textem věnovány, jsme spolu už mluvili. A také jsme venku - v parku, botanické a školní zahradě nebo na výletě v lese - rostliny s využitím určovacích klíčů a atlasů poznávali, vzpomínáte? Podívejte se do fotogalerie:)

19.4.2020 18:43 / Alena Vožehová

Nevím, jak všechny úkoly, které vám dává vaše paní učitelka, stíháte. Když stihnete pracovat i s těmito pracovními listy a zopakujete si tak to, čemu jsme se ve škole věnovali, budu moc ráda (o výsledky své práce se můžete podělit s vaší paní učitelkou nebo přímo se mnou na alevoz@zsrako.cz). Se Šimonem jsme ještě o stromech a keřích nemluvili, je to látka až 4. ročníku. Pokud ho ale téma zajímá, může s materiály také pracovat:) Ještě raději ale budu, pokud vyrazíte ven a tam všechny probouzející se stromy, keře a byliny na vlastní oči uvidíte. Tak si procházky mezi kvetoucími stromy a keři užijte, buďte zdraví a těším se, až se spolu zase uvidíme.

Další obrázky stromů a zajímavosti o nich si můžete prohlédnout a přečíst třeba na webových stránkách Vojenských lesů a statků ČR, s. p. určených dětem.

Další obrázky keřů, které rostou v lese, najdete na stejných webových stránkách tady.