Přírodověda, Prvouka

Dalšími posly jara jsou ptáci vracející se z "teplých krajin" - nejčastěji Afriky, které po zimě můžeme zase venku slyšet a vidět. Kdyby bylo všechno tak, jak jsme naplánovali, tak bychom právě ptáčky, kteří se k nám čerstvě vrátili, mohli pozorovat a poslouchat s rakovnickými ornitology na chystané procházce (podívejte se ve fotogalerii, jak jsme s ornitology věšeli ve škole a na pobytech vyrobené budky a krmítka, povídali si o sovách a přikrmování ptáků a žáci ZŠ praktické s nimi ještě navíc na školní zahradě vysazovali keře).

4.4.2020 20:35 / Alena Vožehová

Ale všechno je jinak a tak si ptáčky musíte poslechnout sami - třeba z nahrávek na stránkách Českého rozhlasu nebo venku  - a to je lepší, protože si při tom užijete i sluníčka. Pracovní list, pokud máte tu možnost, vytiskněte, černobílé obrázky ptáků vybarvěte a opiště jejich názvy a krátké zajímavosti o nich. Nebo si obrázky jen prohlédněte a text (třeba jen jednoslovná jména ptáků) opište na papír. Jestli je to možné, vyražte ven (nebo alespoň pořádně otevřete okna), pozorně se dívejte kolem sebe a naslouchejte...