Návštěva Muzea T.G.M. Rakovník

Povídáme si teď ve škole o rozdílech v životě lidí v minulosti a současnosti... a šli jsme se podívat do rakovnického muzea.

2.11.2021 14:22 / Alena Vožehová

Prohlédli jsme si archeologické nálezy z okolí Rakovníka a také model bojiště, na kterém se v roce 1620 odehrála bitva u Rakovníka. Vyzkoušeli jsme si módní doplňky, které nosili naše babičky a dědečkové. V mansardě muzea jsme si na zvykoslovné výstavě "Od košilky k rubáši aneb narození a smrt v české lidové kultuře" vyzkoušeli přebalit panenku - miminko a zavinout ho do zavinovačky a zazvonit na funkční zvoničku se zvonkem, která dřív stávala na každé návsi.