Legiovlak v Rakovníku

Legiovlak je ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a v listopadu dorazil i do Rakovníka.

28.11.2018 13:39 / Renata Jágerová

Na vlakovém nadráží v Rakovníku žáci třídy V.S. navštívili vlak s expozicí z let 1918-1920, kdy českoslovenští legionáři ovládli Sibiř. Vlak se skládá z několika vagónů např. ubytovací vagón, polní pošta, plukovní prodejna, krejčovský vagón, zdravotní, štábní, velitelský a obrněnéný vagón. Nejen že prohlídka byla zdarma, ale žákům i pedagogickému doprovodu se tento nápad Legiovlaku velmi líbil, pomáhá totiž obnovovat povědomí o čs. legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu.