Dopravní prostředky, aneb jak cestovat autobusem

25.9.2020 19:15 / Kateřina Hůlová

S žáky naší třídy jsme navštívili autobusové a vlakové nádraží. Zopakovali si, kde kupujeme jízdenku a kde obdržíme potřebné informace k jízdním řádům.

V průběhu další vyučovací hodiny jsme si vyzkoušeli jízdu autobusem a koupi lístku prakticky.

Udělali jsme si krátký výlet po Rakovníku. Na autobusovém nádraží jsme si našli nástupiště, ze kterého nás autobus odvezl na zastávku "hasičská zbrojnice".

Děti si samostatně vyzkoušely koupi jízdenky. Zpět do školy jsme se vydali pěšky se zastavením se u kostela svatého Jiljí. Děti si připomněly rakovnickou pověst.

Cestou zpět  podél Rakovnického potoka jsme si zopakovali dopravní značky a viděli drobná zvířata.