Adventní čas v naší třídě

13.12.2020 19:54 / Kateřina Hůlová

V předešlých dnech jsme se s naší třídou vydali na Husovo náměstí v Rakovníku, abychom mohli obdivovat krásně nazdobený vánoční strom. Během naší vycházky jsme se zastavili u krámků s adventními věnci a jmelím. Jak na vycházce, tak i následně ve třídě jsme si zopakovali vánoční tradice, jako je  např. rozkrojení jablíčka, vánoční úklid a narození Ježíška. S žáky jsme si pak ve škole stomeček také nazdobili. Protože k Vánocům patří i pečení cukroví, vyzkoušeli jsme si jeden druh také upéct. Jako dárek pro své blízké si děti vyrobily vánoční svícínek. Jelikož se už moc těšíme na Ježíška, každý den si otevřeme okénko adventního kalendáře a pomalu odpočítáváme dny, které nám ještě zbývají.