Muzeum T. G. M. Rakovník

Prohlédli jsme si archeologickou expozici, která nás seznámila s pozůstatky pravěkého a středověkého osídlení regionu. Žáky hodně zaujalo to, že řada artefaktů z pravěku byla nalezena v blízkosti obcí, které znají nebo tam dokonce bydlí. Na dobových fotografiích jsme viděli módu konce 19. a počátku 20. století a pak se i sami vyfotografovali s kopiemi dobových módních doplňků.

8.11.2023 21:13 / Alena Vožehová

V expozici přírody, která je rozdělena na čtyři hlavní části - Rakovník a okolí, Křivoklátsko, Jesenicko a Džbánsko - jsme si všímali toho, která zvířata v jednotlivých bitopech žijí. Žáci utvořili dvojice a každá z nich si z vystavených preparátů vybrala vždy dvě zvířata, která charakterizují danou oblast. V Křivoklátsku je to např. naše největší sova výr velký, v Jesenicku vodní druhy ptáků, na Rakovnicku drobní hlodavci a ptáci žijící ve městě a na Džbánsku např. křeček polní nebo hýl obecný. Vybraná zvířata pak dvojice žáků představila ostatním - všichni se tak vlastně na chvíli stali průvodci přírodou rakovnického regionu.