ZÁKLADNÍ ŠKOLA SPECIÁLNÍ SE 1. 6. 2020 OTEVÍRÁ

Vážení rodiče,

od 1. 6. 2020 mají žáci základní školy speciální možnost účastnit se vzdělávacích aktivit ve škole.

28.5.2020 08:44 / Alena Vožehová

Účast žáků ve škole nebude povinná. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků, bude i nadále pokračovat distanční výuka.

Zákonný zástupce může žáka přihlásit k docházce do školy. Vyplněnou žádost o docházku (ke stažení pod tímto článkem) zašlete e-mailem na alevoz@zsrako.cz, nebo vhoďte do schránky u budovy školy. Pokud nestihnete žádost do 1. 6. 2020 do školy doručit, budete mít možnost vytisknutý formulář vyplnit 1. 6. při příchodu u vstupu do základní školy speciální (vchod z ulice Frant. Diepolta blíže k centru města).

Při nástupu žáka do školy je zákonný zástupce povinen podepsat čestné prohlášení a seznámení (ke stažení pod tímto článkem). Pokud nestihnete čestné prohlášení vytisknout a podepsat, podepíšete tiskopis čestného prohlášení 1. 6. při příchodu ke škole.

Stravování bude zajištěno běžným způsobem, obědy můžete objednávat přes odkaz na webových stránkách školy.

Doprava žáků do školy nebude zajišťována.

Základní škola speciální bude otevřena pro žáky od 8.00 do 15.00 hodin. Do budovy školy budou pouštěni pouze žáci bez doprovodu a to vchodem do základní školy speciální z ulice Frant. Diepolta (blíže k centru města). Rodiče žáky doprovodí k tomuto vchodu v době od 8.00 do 8.15 hod, tam si děti převezmou pedagogičtí pracovníci.

Vzdělávací aktivity se budou realizovat pravidelně každý pracovní den ve skupinách s maximálním počtem 15 žáků (mohou být tvořeny i z více ročníků a tříd – rozhodne počet přihlášených žáků), složení skupin bude neměnné.

Dopolední část aktivit bude probíhat od 8.15 do 12.00 hodin. Bude zde zajištěno vzdělávání žáků v obsahu, který je žákům zadáván i formou na dálku.

Odpolední část bude probíhat od 12.00 do 15.00 hodin, bude zajištěno zájmové vzdělávání žáků.

Děti si budete moci vyzvednout po skončení dopolední části aktivit ve 12.00 hodin nebo po obědě ve 12.45 hodin nebo v době odpoledních aktivit mezi 12.45 a 15.00 hod (čas odchodu uvedete na přihlášce).

V souladu s pokynem MŠMT budou dodržována přísná hygienická opatření. S přihlédnutím ke zdravotním hendikepům žáků a s nimi spojenému blízkému kontaktu osob jsou stanovené pouze takové hygienické a provozní podmínky, které lze naplnit a prostředí základní školy speciální je tak prostředím se zvýšeným epidemiologickým rizikemProsím, přečtěte si celé znění pokynu MŠMT https://www.msmt.cz/file/52940_1_1/