Záhada zlatých šperků

8. prosince navštívili žáci tříd I. S a V. S Muzeum T.G.M. Rakovník. Paní archeoložka Kateřina Blažková nás provedla velkolepou výstavou s podtitulem Unikátní nálezy královských klenotů z období stěhování národů ze středních Čech.

9.12.2022 15:19 / Alena Vožehová

Po poutavém vyprávění paní archeoložky o opravdovém zlatém pokladu nalezeném v roce 2020 nedaleko Rakovníka se žáci pustili do práce v laboratoři i hracím koutku. Všichni obdivovali krásu zlatého prstenu a opaskové přezky, které zdobí almandiny, antické sklo a především české granáty. A právě i několik českých granátů si žáci z výstavy odnesli. Moc děkujeme!