Vysoká brána

Ve škole si teď povídáme o historii Rakovníka a podívat se na kostel, zvonici, zbytky hradeb, náměstí s radnicí i naši školu pěkně z výšky, to nás lákalo. Shlédli jsme  oficiální videoklip města Rakovník https://www.facebook.com/mestorakovnik/videos/1520919001281321/, vzali s sebou papíry a pastelky a vyrazili do centra města.

14.10.2021 18:56 / Alena Vožehová

Do 1. patra brány, do místnosti vyzdobené malovanými terči rakovnických ostrostřelců, vystoupali všichni. Tady jsme si u stolů z listů papíru složili vlaštovky a orazítkovali, pomalovali nebo podepsali je - tak, jak kdo chtěl. Ti odvážní pak vyrazili po spoustě dalších schodů nahoru až na ochoz brány ve výšce 31 metrů nad zemí. Ti, co měli velký strach anebo jim jejich zdravotní stav neumožnil namáhavý výstup, čekali dole pod bránou, až seshora přiletí papírové vlaštovky. A opravdu některé vlaštovky přiletěly až k nim! Jiné vlaštovky doletěly do zahrad okolních domů nebo přistály na jejich střechách...

Moc děkujeme pracovníkům Muzea T.G.M. Rakovník za jejich vstřícnost a trpělivost.