Škola na farmě

23. května v rámci projektu Škola na farmě se žáci několika tříd ZŠ speciální a studenti SŠ praktické zúčastnili exkurze na Farmě Hedecko v Břežanech blízko Čisté u Rakovníka.

9.6.2018 17:48 / Alena Vožehová

Rodinnou Farmou Hedecko nás provedl pan magistr Pavel Škrle. Seznámil nás s dlouhou historií místa a ukázal zvířata, která na farmě žijí: kozy, krávy a ovce, prasata, králíky i slepice a kachny, kočky, psy a koně. Pan Škrle ochotně odpovídal na zvídavé otázky, všechna zvířata si děti mohly prohlédnout zblízka a některá i pohladit. A na koních se na závěr mohly svézt - to se jim líbilo asi ze všeho nejvíce. Při návštěvě farmy si děti upevnily své znalosti o hospodářských zvířatech, důvodech proč je lidé chovají a jak by se o ně měli správně starat. Díky vlastní zkušenosti s přímým kontaktem se zvířaty i pozorování jejich životních projevů a komunikace si děti lépe uvědomily životní potřeby zvířat i to, co zvířata potřebují ke spokojenému životu. Ve škole se pak ještě žáci tématu života na farmě dále věnovali - prohlíželi si fotografie z exkurze, povídali o svých zážitcích, hospodářská zvířata malovali, modelovali, manipulovali s jejich obrázky i fotografiemi, vyplňovali pracovní listy... Děkujeme panu Škrlemu a jeho spolupracovníkům za čas, který nám věnovali a městu Rakovník i Farmě Hedecko za finanční příspěvek na realizaci exkurze.