Škola na farmě

10. května se v rámci projektu Škola na farmě žáci několika tříd ZŠ a ZŠ speciální zúčastnili exkurze ve Středisku živočišné výroby Ruda patřící Školnímu zemědělskému podniku Lány.

9.6.2018 18:17 / Alena Vožehová

Farma se specializuje na chov Holštýnského skotu – jedná se o mléčně specializované plemeno charakteristické svou černobílou barvou. V roce 2015 probíhala celková modernizace a rozšíření farmy, hlavní stáj je teď určena pro 440 kusů dojnic. S tím, jaké jsou životní potřeby zvířat a jak se o ně lidé v podmínkách moderního velkochovu starají, nás seznámil pan Ing. David Richter. Žáci nahlédli do většiny stájí, s potěšením využili možnost pohladit si asi měsíc stará telátka - malé býčky a kladli spoustu zvídavých otázek. Děkujeme panu Richterovi za čas, který nám věnoval, jeho vstřícnost a trpělivost.