Projektový den mimo školu Výlet do přírody

V pátek 4. září 2020 jsme vyrazili do Naučného střediska ekologické výchovy Kladno - Čabárna. Lektoři střediska ve spolupráci s našimi pedagogy tu pro žáky připravili výukový program "Výlet do přírody".

14.9.2020 12:08 / Alena Vožehová

Žáci se společně zamysleli nad tím, co za vybavení s sebou vzít a jak se obléknout a obout na výlet do přírody. Seznámili se s tím, co mohou během výletu pozorovat v lese, na louce a u vody. Vyzkoušeli si chůzi na různých površích hmatového chodníku, z papíru složili skládanku leknínu a pozorovali, jak se papírový květ na hladině jezírka otevírá. Uvědomili si, že se k přírodě musí chovat ohleduplně a všechno to, co do ní přinesou, si zase odnést zpět, domů. Všem se výlet na Čabárnu moc líbil. Děkujeme.