O ZVÍŘATECH A LIDECH - pobytový ekologický výukový kurz

Tři dny a dvě noci v době od 5. do 7. října 2022 strávilo celkem 21 žáků ZŠ speciální v doprovodu osmi učitelů a asistentů v Naučném středisku ekologické výchovy Kladno - Čabárna.

13.10.2022 15:19 / Alena Vožehová

Cestou na středisko jsme se zastavili na kladenském Sletišti, tam nás na jízdárně povozili koníci Lekor, Rony a Charlie z Jezdeckého klubu MERCI, z. s. Po příjezdu na Čabárnu jsme si společně prohlédli Záchrannou stanici AVES, prošli se po okolí střediska a večer si zatančili na diskotéce. O všech zážitcích jsme napsali dopisy domů.

Druhý den ráno se děti rozdělily do dvou skupin. Jedna skupina dětí se se spolu s lektory a kapkou vody vydala na cestu do podzemí: děti zkoumaly, jak rychle se voda v různých typech půdy vsakuje, jací živočichové v půdě žijí (některé z nich zkusily na zahradě najít) a jak je pro zvířata a rostliny voda důležitá. Děti z druhé skupiny spolu s lektory provedl světem žab a plazů malý mlok – děti se na malou chvíli staly žabkou, ještěrkou nebo hadem a poznaly zvláštnosti jejich života.

Odpoledne jsme zdobili dřevěné rámečky na fotografie z našeho pobytu, po absolvování trasy vyznačené fáborky a splnění řady úkolů našli poklad, večer si u ohně zazpívali a opekli buřtíky a nakonec se cestou vyznačenou hořícími svíčkami vrátili zpět do střediska.

Všichni, kteří se pobytu zúčastnili, si zasloužili medaili (medaile vyrobili starší žáci už ve škole), diplom a malou odměnu.

Na autobusovou dopravu během pobytového kurzu dotací ve výši 10 000 Kč přispělo Město Rakovník, projížďku na koních jsme mohli absolvovat díky sponzorskému daru p. Roberta Procházky.

MOC DĚKUJEME!