Výstava "T. G. Masaryk ve výtvarném umění"

Muzeum v Rakovníku představuje výstavu o prvním Československém prezidentovi

14.11.2018 15:42 / Milada Loudová

Ve vlastivědě jsme si povídali o 28. říjnu 1918, o vzniku Československé republiky a prvním prezidentovi T. G. Masarykovi. Muzeum v Rakovníku právě v těchto dnech představuje výstavu s názvem „ T. G. Masaryk ve výtvarném umění“, proto jsme se ve čtvrtek  8. 11. 2018 byli na tuto výstavu podívat. K našemu překvapení výstava děti docela zaujala a výrok jednoho žáka „Toho pána jsem už někde určitě viděl“, nás docela pobavila. Snad si alespoň něco z toho děti zapamatují. A když už jsme tam byli, tak jsme zhlédli i výstavu vykopávek a navštívili přírodovědný koutek, ve kterém si děti vlezly do nory. Cestou zpět do školy jsme se zastavili u sochy T. G. Masaryka v parku u fontány.