Beseda s paleontologem

Návrat do minulosti

12.11.2018 10:44 / Milada Loudová

V pátek 2. 11. 2018 k nám do školy zavítal místní paleontolog Šimon Rak. Společně s ním se děti vrátily zpátky do minulosti. Ukázal dětem několik milionů let staré zkameněliny: zub z dinosaura, žraločí zub, srst z mamuta, zkamenělou žábu, ještěrku a další cennosti z jeho sbírky. Dozvěděli jsme se, že v našem okrese najdeme největší naleziště zkamenělých stromů a trilobitů. Přednáška byla velice pěkná a zajímavá. Některé děti zaujala natolik, že se spolu s rodiči vydaly hned o víkendu zkameněliny hledat.