Projektové vyučování

Na chvíli robotem - projekt

4.4.2024 12:59 / Milada Loudová

Ve dnech 25. 3. - 27. 3. 2024 probíhalo na celé škole projektové vyučování na téma: Na chvíli robotem. Děti se seznámily a měly možnost pracovat se školními roboty, které ve škole máme. Poznaly, co znamená pojem algoritmizace a programování, modelování, kódování, rastrové a prostorové obrázky, pojmové mapy. Každá třída si vyrobila svého robota. Některé děti si vyrobily i robota doma. Nejvíce je bavila práce s ozoboty a pojmovou mapou. Závěrečný den byl program z Centra akademie techniky, kde si děti vyzkoušely práci s termovizí, naprogarmovaly robota a viděly, jak pracuje 3D tiskárna. Děti toto vyučování velice bavilo a poznaly spoustu nových a zajímavých věcí.