Provozní podmínky základní školy logopedické

Vážení rodiče,

od 25. 5. 2020 mají žáci základní školy logopedické možnost účastnit se vzdělávacích aktivit ve škole.

4.5.2020 14:53 / Šárka Konopásková

Účast žáků ve škole nebude povinná. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka.

Zákonný zástupce může žáka přihlásit k docházce do školy podáním přihlášky. Vyplněnou přihlášku (zde ke stažení) zašlete e-mailem na sarkon@zsrako.cz, nebo vhodte do schránky u budovy školy.

Při nástupu žáka do školy je zákonný zástupce povinen podepsat čestné prohlášení a seznámení - zde

Stravování bude zajištěno běžným způsobem, bude spuštěn terminál k objednávání obědů.

Škola zajistí doprovod žáků z autobusového nádraží tak, jak bylo sjednáno před uzavřením školy.

Budova školy bude otevřena pro žáky od 7.30 do 16.00 hodin. Do budovy školy budou pouštěni pouze žáci bez doprovodu.

Vzdělávací aktivity se budou realizovat ve skupinách s maximálním počtem 15 žáků (mohou být tvořeny i z více ročníků a tříd – rozhodne počet přihlášených žáků), složení skupin bude neměnné

Aktivity budou realizovány pravidelně každý pracovní den.

Dopolední část aktivit bude probíhat od 8.00 do 11.40 hodin. Bude zde zajištěno vzdělávání žáků v obsahu, který je žákům zadáván i formou na dálku

Odpolední část bude probíhat od 11.40 do 16.00 hodin, bude zajištěno zájmové vzdělávání žáků.

V souladu s pokynem MŠMT (cele znění zde) budou dodržována přísná hygienická opatření. Uvádíme základní pravidla pro žáky:

Cesta do školy a ze školy

Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky (dále jen „rouška“).*

Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (není tedy nutné např. u doprovodu žáka/členů společné domácnosti).

Příchod ke škole a pohyb před školou

Budova školy bude otevřena od 7. 30 hod – žáci se nebudou shromažďovat před školou, ale budou vcházet do budovy školy průběžně. Je nutné, aby žáci před budovu školy přicházeli nejdříve v 7.30 hodin.

Před školou budou žáci povinni dodržovat odstupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu.*

Žáky u vchodových dveří bude vyzvedávat pověřený pracovník, který zajistí průběžný příchod žáků a jejich plynulý přesun do tříd.

Režim odchodu žáků bude organizován tak, aby nedocházelo k nadměrnému shromažďování před budovou školy (bude individuálně domluveno se zákonnými zástupci přihlášených žáků).

Vstup do budovy školy, pobyt ve škole

Všichni žáci i zaměstnanci školy budou nosit ve společných prostorách roušky.

Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky

Žák bude povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, bude důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.

V průběhu pobytu ve třídě nebudou muset žáci ani pedagogičtí pracovníci roušku, pokud bude zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud bude docházet k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), budou se muset roušky nosit i ve třídě.*

*Uvedené neplatí pro osoby s výjimkou z povinného zakrytí nosu a úst (mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví viz webové stránky www.mzcr.cz).

Prosím, přečtěte si celé znění pokynu MŠMT zde.