Pohádka O zlém draku Koroňákovi

Dětská klinická psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Klára Veselská napsala se svojí sestrou, divadelnicí, Alicí Čop pohádku, kterou můžete dětem přečíst (některé děti Vám se čtením mohou i pomáhat, možná Vám ji přečtou samy), popovídat si o ní, společně si vybarvit draka ... Můžete také zkusit vymyslet svoji pohádku.

28.3.2020 12:58 / Šárka Konopásková

"V současné době řada dětí (i dospělých) zažívá v situaci ohledně koronaviru pochopitelně pocity stresu a nejistoty, protože nikdo s těmito opatřeními nemáme zkušenost, situace se mění každý den a navíc se nám všem změnil navyklý způsob života. Zejména děti potřebují zachovat běžný denní režim, který jim jinak poskytuje pocit bezpečí, protože zajišťuje předvídatelnost života. Pohádky a příběhy můžou dětem pomoct se s těžkými situacemi vyrovnat, lépe je pochopit, vnést do reality života i humor. Proto spojily svoje síly a společně napsaly tenhle interaktivní příběh „O zlém draku Koroňákovi a jak ho všichni společně porazili“. Všechny děti se můžou zapojit do boje se zlým drakem. Jak? To se dozvíte na konci příběhu." (© 2020 Klára Veselská a Alice Čop)

O ZLÉM DRAKU KOROŇÁKOVI A JAK HO VŠICHNI SPOLEČNĚ PORAZILI

"Pohádku napsaly a vymyslely sestry Klára Veselská a Alice Čop, výborným nápadem přispěla jejich maminka, Eva Veselská, dalšími prima nápady přispěl a draka, kterého si děti můžou vybarvit podle svého, nakreslil Kajetan Čop, ostatní obrázky namalovali žáci ZŠ Miha Pinter Toledo, ZŠ Plešivec a CVIU (Velenje, Slovinsko), pod vedením učitele Roberta Klančnika." (© 2020 Klára Veselská a Alice Čop)