Náměty pro Řečovou výchovu

Nezapomínejme také na rozvoj komunikačních dovedností Vašich dětí.

29.4.2020 17:06 / Šárka Konopásková

Kliknutím na název činnosti, kterou chcete procvičovat, se zobrazí stránka s krátkým videem:

Procvičování správného dýchání

Dýchání a práce s hlasem

Hlasová cvičení

Děti si mohou také poslechnout krátkou pohádku. Moc jim pomůže, pokud si ji necháte od nich převyprávět:

Pohádky

Zde jsou uvedeny náměty artikulačních cvičení

Popis dechových cvičení můžete najít zde a zde

Pokud máte doma iPad, doporučuji aplikace: České výukové kartičky, Včelka, Mluvídek, aplikace řady MyPlayHome - ale prosím, komunikujte s dětmi u těchto aplikací - děti by měly slovně komentovat jednotlivé činnosti, domýšlet děje apod.

Věřím (o některých to vím), že i v této situaci jste v kontaktu se svým logopedem - distančně spolupracujete a řádně procvičujete.