Změna v testování žáků - aktualizace k 3. 5. 2021

Od 26. 4. 2021 dochází ke změně v testování žáků na COVID 19. Středočeský kraj uhradí žákům se speciálními vzdělávacími potřebami šetrnější a přesnější testy.

30.4.2021 14:16 / Ludvík Vožeh

Vážení rodiče,

od 26. 4. 2021 nastává výrazná změna v testování našich žáků. Méně přesné antigenní testy nahradí přesnější a šetrnější testy PCR. Největším přínosem pro Vaše děti bude jednodušší způsob testování. Testování bude také probíhat jen 1x týdně (vždy v úterý). V pondělí 26.4.2021 již nebudou žáci antigenními testy testováni.

Video s ukázkou testování: https://www.youtube.com/watch?v=2mO3EY7wVys , návod k testování zde.

Před samotestováním prosíme o vyplnění přiloženého formuláře - zde

Díky iniciativě Středočeského kraje tak máme jistotu, že do konce školního roku již nebudeme měnit ani typ používaného testu a prostředí ve škole bude pro Vaše děti bezpečnější.

Aktualizace:

Od 3. 5. 2021 dochází ke změnám v provozu škol - text opatření MŠMT zde.

V případě našich žáků nedochází k výrazné změně, protože už od 26. 4. 2021 se žáci testovali 1x týdně.