Přírodovědná soutěž Jesenické putování 2018

21. června se tři týmy žáků školy zúčastnili přírodovědné soutěže připravené Základní školou, Mateřskou školou a Praktickou školou Jesenice, p. o. ve spolupráci s Lesy ČR.

25.6.2018 13:27 / Alena Vožehová

Na celkem třinácti stanovištích umístěných na tříkilometrové trase vedoucí loukami, kolem jesenických rybníků a blízkým lesem všichni žáci prokázali vysokou úroveň svých znalostí. Na fotografiích poznávali živočichy žijící v ČR, léčivé byliny, stromy a houby. Ukázali, že si vědí rady s tříděním odpadů, poznají řadu turistických značek, dokáží vyluštit krátkou zprávu psanou morseovkou...      V cíli pro ně bylo odměnou občerstvení připravené pedagogy a žáky jesenické školy. A ti nejlepší, mezi které patřili všichni naši žáci, byli odměněni diplomem a knihou o přírodě.

Tým základní školy ve složení Láďa Hatala, Patrik Keresteš a Tonda Metelka obsadil ve své kategorii 1. místo.

Žáci základní školy speciální Kristýna Votroubková, Miran Sklenička a Kája Metelka také zvítězili a odnesli si diplom za 1. místo.

Trojice studentů ze SŠ - Střední školy praktické Eliška Procházková, Bára Suchá a Filip Voráček se umístila v kategorii SŠ na krásném třetím místě.

Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies