Legiovlak

7.12.2018 11:16 / Eva Vitnerová

Legiovlak je replikou legionářského vlaku, který byl využíván československými legiemi při válečných operacích v Rusku. Koncem listopadu jsme využili možnost navštívit tuto expozici na místním nádraží. Žáci Praktické školy jednoleté i dvouleté si se zájmem prošli všechny vagóny a prohlédli si součásti výstroje i výzbroje legionářů. Jednotlivé vagóny jsou tematicky zaměřené a přibližují tak život a boj v legiích. Pro děti bylo lákavé, že si mohly některé exponáty osahat, autenticky působili i průvodci v legionářských stejnokrojích.