Jak se peče chleba

Jak jsme si upekli chleba na školní  zahradě.

13.6.2018 11:12

Jedno páteční červnové dopoledne jsme se rozhodli se žáky strávit na školní zahradě. S sebou jsme si sbalili nejen učení, ale také těsto na pravý kváskový chléb. Pan školník nám roztopil  a vymetl pec a my jsme  krásně vykynuté pecny nasázeli dovnitř. V průběhu pečení jsme si četli pohádku a také si připravili pomazánku z tvarohu a námi vypěstovaných čerstvých ředkviček přímo ze záhonku. Domácí chleba s čerstvou pomazánkou byl opravdu skvělý a den nám v přírodě utekl jako voda...