DEN BAREV

Význam barev, odstíny jednotlivých barev a hlavně – společná barva pro celou třídu. To bylo náplní aktivit v rámci prevence nežádoucího chování.

29.4.2024 12:53 / Jana Redlová

A tak si žáci jednotlivých tříd povídali, jaké jsou studené a teplé barvy, jaké pocity barvy vyvolávají a kam se prioritně dané barvy používají. Také si děti vyzkoušely, jaké barvy se k sobě hodí a proč. Každá třída si předem vybrala společnou barvu, ve které měli všichni oblečení. A v dané barvě se nesl jejich celý den, jednotlivými předměty. Na přírodniny v parku upínali žáci zeleného týmu stejně barevný kolíček, počítali zelené listy a dělali salát ze zelených potravin (okurka, paprika, …). Modrásci zpívali písničku „Modrá je dobrá“, hráli si s modrými balónky a míchali v dané barvě temperami odstíny. Zkrátka – Den barev jsme si všichni užili.