Duben u Žluťásků

Já a svět, Já a bezpečnost

24.5.2019 12:08 / Kateřina Dondová

V dubnu jsme si povídali o bezpečném chování na silnic.  Nejdříve jsme se seznámili s funkcí semaforu, namalovali jsme si ho, zopakovali jsme si základní barvy a nanečisto jsme si ve školce vyzkoušeli, jak se máme chovat na přechodu pro chodce. Venku při vycházce už nás nic nepřekvapilo a přejít silnici na semaforu jsme zvládli hravě. Povídali jsme si o dopravních prostředcích, namalovali jsme si je a přiřazovali jsme je k silnici, kolejím, do vzduchu. Dobravní prostředky jsme zařadili i do cvičení do dětské jóg. Povídali jsme si o našem městě Rakovník. Při procházkách jsme prozkoumávali všechny rakovnické památky. Také jsme se zúčastnili soutěže rakovnické Rabasovi galerie "Namaluj své město". Vytvořili jsme koláž krásné budovy Slavie. Myslíme, že se nám velice povedla.