5. JARNÍ VÝZVA ŽLUTO - ORANŽOVÉ TŘÍDY

,,Zasaďte semínko či kytičku pro naši třídu“

7.4.2021 15:05 / Natálie Chňoupková

Milé děti, drazí rodiče, naše školka je v současné době velice smutná, jelikož je bez dětí, jejich radostného smíchu, hašteření a radostného dovádění. Osiřela i naše velká zahrada. My ale věříme, že se školka, co nejdříve otevře a bude opět veselá - taková, jakou jsme vždy znali.

Nejprve Vám budeme vyprávět kratičkou pohádku..

Pohádka „O malém semínku“

V jednom království plném dětí jako jste vy, se objevilo v košíku malé semínko. Donesla ho do království holčička Terezka, která měla tuze ráda květiny.Terezka si chtěla spolu s dětmi semínko zasadit. Vzaly si proto vodu, hlínu, květináč,  semínko a vydali se ven. V tom přiletěla straka a semínko odnesla. Děti dlouho straku hledaly, ale marně. Hledaly v zahradě, šplhaly na stromy, ale nic nenašly…. během chviličky spatřily, jak nedaleko jabloně něco spadlo do trávy. Ale semínko bohužel nenašly.

Ten den večer hodně pršelo a během několika dní začalo semínko u stromu růst do větší a větší výšky. Děti se přišly podívat ke stromu a zjistily, že jim semínko pěkně vyrostlo, a tak ho chodily denně zalévat. A protože se o rostlinku děti dobře staraly, vyrostla z něho krásná květina.

A nyní přichází úkol pro Vás..

Zasaďte s rodiči semínko kytičky do květináče či přesaďte nějakou jarní cibulovinu (narcisku, bleduli, krokus, hyacint …) do květináčku. O rostlinku se vzorně starejte - pečlivě ji zalévejte a dbejte na to, aby Vám květina v noci nenamrzla.

Na Vaši květinu – rostlinku, se budeme moc těšit ve školce. Jelikož až se škola otevře, tak nám květinku donesete do naší třídy a dále se o ni budeme společně starat. Popřípadě pokud to bude nějaká jarní cibulovina, tak po odkvětu květinu společně přesadíme na naši školní zahradu a budeme se těšit, že nám vyroste a vykvete v příštím roce na jaře.

Vaše fotky posílejte na barhel@zsrako.cz nebo natchno@zsrako.cz