4. JARNÍ VÝZVA ŽLUTO - ORANŽOVÉ TŘÍDY

Jarní tvoření

7.4.2021 09:51 / Natálie Chňoupková

Vážení rodiče, milé děti, vyhlašujeme naši čtvrtou týdenní výzvu (29.3.2021 – 2.4.2021) s názvem ,,VELIKONOČNÍ OSENÍ“.

Jistě víte, že tu za chviličku máme Velikonoce a proto je nejvyšší čas osení vysadit, aby nám stačilo vyrůst a my bychom si ho mohli nazdobit. A pokud máte doma morče nebo králíka, bude se po Velikonocích z této dekorace radovat také :-)

Jak vysít osení krok za krokem:

1. Sežeňte osení :-) (v hobby marketu, v květinářství) Kupte nejlépe pšenici, ječmen nebo žito. Pokud to z nějakého důvodu nestihnete, můžete na poslední chvíli zasít třeba čočku, která zvládne rychle vyklíčit i za několik dní.
  1. Potřebujte misku, ošatku, hrnek nebo květináč a hlínu. Co se hlíny týče, nemusíte shánět nic speciálního, stačí trocha ze zahrady
  2. Zeminu trochu urovnejte a vysejte osení. Jednotlivá semínka by měla být těsně vedle sebe, aby bylo osení pěkně husté
  3. Když máte zaseto, zasypejte semínka zhruba 2cm vrstvou zeminy, aby mělo rostoucí osení stabilitu a směřovalo co nejdéle vzhůru
  4. Dejte osení na okno nebo na světlé místo, čím více světla bude mít, tím lépe vám poroste
  1. Občas zalijte, ale nepřelévejte
  2. A až nám osení naroste, tak už nezbývá nic jiného, než si ho podle své fantazie nazdobit :-)

Při práci se nám vyfoťte a  pošlete fotografii na email děti ze Žluté třídy: barhel@zsrako.cz nebo natchno@zsrako.cz.

Děti z Oranžové třídy odešlou fotografii na adresu lucsuc@zsrako.cz.

Na vaše fotky se moc těšíme

paní učitelky Bára, Lucka a Naty