1. VÝZVA ŽLUTO-ORAŽNOVÉ TŘÍDY

JARNÍ VÝZVA

7.4.2021 09:51 / Natálie Chňoupková

Vážení rodiče, milé děti,

vyhlašujeme naši prví týdenní výzvu (8.3.2021 – 14.3.2021) s názvem ,,MALOVENÉ KAMÍNKY“. Pojďme spolu společně přivolat jaro.

Vytvořte malovaný kamínek s jarní tématikou a pošlete nám fotografii na email (děti ze Žluté třídy: Barhel@zsrako.cz nebo Natchno@zsrako.cz, děti z Oranžové třídy: Lucsuch@zsrako.cz).

Svoje kamínky neztraťte a nevyhazujte. Až se společně opět setkáme ve školce, tak si je vystavíme a poté je při vycházce společně rozmístíme jako putovní kamínky.

Budete potřebovat:

• bílou základovou barvu (nemusí být)

• akrylové barvy nebo fixy, voskovky, ubrousky s různými motivy

• štětec, lepidlo

A teď jak na to:

Vaším úkolem bude si při své jarní procházce venku nějaký pěkný placatý kámen či oblázek. Kámen omyjte v saponátu, aby se odmastila plocha, na kterou budete malovat. Pak kámen opláchněte teplou vodou a osušte. Plochu, na kterou chcete malovat, nabarvěte ideálně nejdříve základovou bílou barvou. Když barva dokonale zaschne, můžete začít malovat barvami. Fantazii se meze nekladou. Můžete také zkusit na kámen malovat jenom fixami či voskovými pastelkami nebo na něj můžete něco nalepit.

Na všechny kamínky se moc těšíme. :-)
Paní učitelky Bára, Naty a Lucka