Návštěva Muzea v Novém Strašecí

Vánoční zvyky a tradice

8.12.2022 11:28 / Kateřina Křížová

Dne 30.11.22 jsme navštívili Muzeum v Novém Strašecí. Byla zde výstava Zimní hrátky a radovánky s ukázkou lyží, bruslí a saní, které se používaly v dřívější době. Nejlepší však bylo iglů, kam se dalo vlézt. Také si děti sedly na sáňky a udělali jsme jim na památku fotografii (více k náhlédnutí dole ). Po vyprávění o vánočních tradicích a zvycích, kdy nejlepší bylo pouštění lodiček a lití vosku do vody se děti pustily do vyrábění vánočního přání. Výlet jsme zakončili u vánočního stromečku s betlémem. Bylo to moc fajn a těšíme se na další výlet.