Distanční výuka u modrásků 22.3.-26.3.2021

Jak jsme pracovali III.

31.3.2021 09:41 / Kateřina Křížová

V tomto týdnu distanční výuky nás provázel skřítek Rachochejl a pohádka "Jak otevíral jaro".

AHOJ KAMARÁDI

Dobrý den, ahoj kamarádi …..Karolínky, Teo, Michalko, Jaroušku, Vojtíku, Aničko, Vašíci, Jiříku, Mikuláši a Kubíku….. Stále se nemůžeme setkat ve školce, proto vám posíláme další úkoly na týden 22.3. – 26.3. Doufáme, že si při jejich plnění užijete spoustu zábavy. Také moc děkujeme za zasílání splněných úkolů a fotografií, jste opravdu moc šikovní. Myslíme si, že si určitě zasloužíte od nás nějakou odměnu, nechte se překvapit.

Určitě nezapomínejte na každodenní úkoly – dny v týdnu, počasí, nálada a pozdrav sluníčku, abyste to nezapomněli.

Pamatujete si, kdy začalo jaro? Psala jsem vám to v prvním dopisu…..ano bylo to v sobotu 20.3. Posílám vám jarní písničky, zkuste si na ně třeba s maminkou zatancovat a přivítat takto jaro. https://www.youtube.com/watch?v=JEC-LU3qs-k , https://www.youtube.com/watch?v=qHMzI49V4Us.

Dnes začneme  pohádkou. Poproste někoho z dospěláků, aby vám pustil pohádku zde: https://www.youtube.com/watch?v=dZLOUUbUH8s&t=1s.

Líbila se vám? Tak se pustíme do práce. Pamatujete si čím skřítek Racochejl chtěl odemykat jaro? Ano klíčem. Vytiskněte si dvakrát pracovní list č. 1. Jeden list si nechte celý a u druhého vystřihněte klíče. Menším dětem mohou pomoci rodiče. A teď zkuste klíče poskládat na sebe, jak je to správně? Podařilo se?

Když vám to tak pěkně šlo, zkusíme trochu těžší úkol. Vytiskněte si pracovní list č.2, a zkuste najít a spojit dva stejné klíče.

Pokud jste splnili tyto úkoly, zkuste si namalovat svůj vlastní kouzelný klíč. Ale pozor, není to ledajaký klíč…musí být jarní. Aby se klíč stal kouzelným, musíte ho ozdobit vším, co vám připomíná jaro. Můžete ho pomalovat nebo polepit jarními obrázky (sluníčko, ptáčci, květiny, rozkvetlé stromy, apod.) Těšíme se, co vymyslíte.

Mezi plněním úkolů se nezapomeňte vždy lehce protáhnout. Zkuste si třeba zacvičit s Kájou zde: https://www.youtube.com/watch?v=7VhSsTr4aX0.

A můžeme se pustit opět do práce. Pamatujete si, jak vypadala chaloupka, ve které skřítek Racochejl bydlel? Pozorně se podívejte. Ano je to klobouk. Zkuste si taky takový klobouk vyrobit. Návod najdete na obrázku č. 3. Můžete použít zbytek kartonu nebo jen čtvrtku. Klobouk si vyzdobte, jak chcete. My si taky takové klobouky vyrobíme a pošleme vám fotku. Stejně tak se budeme těšit na vaše fotografie.

Určitě máte doma nějakou stavebnici….kostky, lego, lego duplo. Zkuste postavit domeček pro skřítka Racochejla. A nezapomeňte nám to opět vyfotit.

Nesmíme zapomenout ani na náš jazýček. Zkuste si s maminkou říkat tyto jarní básničky:

Duli, duli, meduli,

hledám bledou bleduli.

Bledule je bílá,

………. ji hlídá.

Místo teček doplňte jméno nebo maminku, babičku, tatínka…..koho chcete. Nezamotali jste si jazýčky? Tak zkusíme trochu jednodušší báseň:

Táta včera na venku,

našel první sněženku,

vedle petrklíč,

zima už je pryč.

K procvičení jazýčka vám také posílám další pohádku pracovní list č. 4. Poproste nějakého dospěláka, ať vám čte pohádku, ale pozor! V pohádce chybí nějaká slova a jsou nahrazena obrázky. Doplňte vhodné slovo místo obrázku.

A nezapomeňte trénovat jazýček a pusinku podle obrázků, které jsme vám posílaly v předchozích dopisech. Stačí alespoň malou chvilku každý den.

Ještě se vrátíme k básničkám. Kterou květinku našel venku tatínek? Ano sněženku. Zkuste si tuto květinku poskládat z papíru pracovní list č.5. Poskládejte si jich několik, poté je nalepte na papír a domalujte k nim stonek, lístky, travičku, sluníčko….můžete použít třeba vodové barvy.

Opět si procvičíme naší představivost. Vytiskněte si pracovní list č. 6. a 7. Na každém listu je napsaná věta, kterou vám rodiče přečtou. A vy se zkuste zamyslet a na vytištěný papír namalujte to, co vám rodiče přečetli. Zkuste namalovat vše, co vás napadne, a nezapomeňte na detaily. Obrázky z prvního dopisu se vám moc povedly!

Poznáte broučka, který je na pracovním listu č. 8? Je to beruška, ale něco jí chybí. Domaluj jí tečky a nezapomeň jí vybarvit.

Také vám opět posílám několik školních úkolů. Rodiče vám s nimi určitě pomohou. Pracovní listy č. 9. – 11.

K dalšímu úkolu potřebuji pomoc rodičů. Ať si děti vezmou svou oblíbenou hračku nebo plyšáka. Připravte si židli nebo malou krabici. Říkejte dětem……“polož hračku na židli (krabici), pod židli, vedle židle (předškoláci už by mohli rozeznat levou a pravou stranu), za židli, do krabice. Uvidíte, že se to dětem stále plete.

A na závěr, děti určitě nezapomeňte pomáhat rodičům. Zkuste třeba pomáhat mamince při vaření, uvidíte, je to celkem legrace.

Hlavně nezapomeňte vše fotit a posílat nám zpět, moc rády vás uvidíme.

Choďte hodně ven, jezte hodně ovoce a zeleniny, ale hlavně neztrácejte dobrou náladu. Snad už se budeme  spolu opět brzy potkávat. Mějte se a smějte seJJJ

Vaše paní učitelky Katky a asistentka Lucka