Distanční výuka u modrásků 1.3.-5.3.2021

Jak jsme pracovali I.

31.3.2021 09:41 / Kateřina Křížová

V březnu nás provází téma "jaro" a tak i distanční výuku jsme zahájili tímto tématem. Podívejte se, jak to dětem šlo. Více fotografií najdete v sekci "fotogalerie".

AHOJ KAMARÁDI

Dobrý den, ahoj kamarádi …..Karolínky, Teo, Michalko, Jaroušku, Vojtíku, Aničko, Vašíci, Jiříku, Mikuláši a Kubíku….. Opět nastala ta ošklivá doba, kdy jsme museli zavřít školku a my opět nemůžeme být s vámi. Moc nás to mrzí a opravdu nám chybíte. Budeme doufat, že tato prapodivná doba už snad nebude mít dlouhého trvání a opět se ve školce spolu sejdeme. Ale my na vás myslíme a posíláme vám několik úkolů a her, které můžete spolu s maminkou a tatínkem splnit.

Vzpomenete si, o čem si každé ráno povídáme, když sedíte na vašich barevných polštářcích? Určitě si nezapomeňte s rodiči každé ráno připomenout, jaký je den a jaké je venku právě počasí. K tomu si můžete vyrobit své vlastní kartičky s počasím, jaké máme ve školce. Vzpomenete si, jaké počasí naše kartičky znázorňují? Bouřka, mraky, sníh, déšť, sluníčko za mraky…..vyjmenovala jsem je všechny? Zkuste vymyslet ještě nějaké další.

Stejně tak si můžete s rodiči povídat o tom, jak se dnes cítíte? Pamatujete si na naše školkové žluté smajlíky? Zkuste si je vyrobit doma a společně s rodiči a sourozenci si zkuste každý den vybrat toho svého smajlíka……je vám smutno, jste šťastní, smutní, rozlobení….jaké další smajlíky si ze školky pamatujete?

Určitě také nezapomeňte každý den pozdravit sluníčko, už to všichni umíme. Ale pokud by někdo náhodou zapomněl, posílám vám básničku a návod na cvičení. (prac.list č.1)

Pozdravíme sluníčko, protáhnem se maličko.

Pak ohneme zádíčka a zvedneme očíčka.

Dlaně na zem, spodem vzhůru.

Kobra syčí, že chce dolů.

Pejsek hlavou zavrtí, jojojo nenene.

Počítáme do pěti, jedna, dvě, tři, čtyři, pět.

Pak skočíme žabáka, možná tiše zakváká.

Dlaně přilepíme dolů a pak postavíme horu.

Víte, jaký měsíc nám zrovna začal? Ano je to březen, a protože v březnu, konkrétně 20. začíná jaro, budeme si tento měsíc povídat právě o jaru.

Určitě nezapomeňte chodit s rodiči na procházky na čerstvý vzduch. A až půjdete na procházku nezapomeňte poprosit rodiče, aby vám vytiskli pracovní list č.2. Určitě si s sebou nezapomeňte také vzít tužku, aby jste si mohli zaznamenat vše, co jste na procházce našli nebo potkali podle pracovního listu.

Také se při procházce zaposlouchejte, zda uslyšíte nějaké zvuky…..zpěv ptáků, štěkot psa, vrtačku od souseda……zkuste tyto zvuky rozeznat a pojmenovat. A určitě nám posílejte fotky z vašich procházkových výprav, třeba ulovíte nějakou zajímavost.

Doma si potom vyrobte ptáčka dle obrázku č. 3. Rodiče vám vystřihnou z kartonu šablonu, poproste maminku nebo babičku o nějaké barevné bavlnky a ptáčka jimi omotejte. Jaké zvolíte barvy je jen na vás. Také můžete ptáčka dozdobit barevným papírem či peříčky.

Také nezapomínejte na svou pusinku a jazýček. Každý den si je trochu procvičte, vzpomínejte, jak to děláme ve školce. Zkuste se podívat na pracovní listy 4. a 5. třeba si vzpomenete. A určitě nezapomeňte poctivě cvičit z vašeho logopedického sešitu.

K procvičení pusinky vám také pomůže malovaná říkanka viz. pracovní list č.6. Nejdřív se říkanku naučte společně s rodiči a poté ji zkuste namalovat. Komu se to povede?

Pamatujete si na pohádku o třech prasátkách? Už jsme si o ní ve školce povídali. Kdo už si na ní nepamatuje, zkuste se jí znovu připomenout zde: https://www.youtube.com/watch?v=q8OAGOyzeOA Až si pohádku znovu připomenete, vezměte si pracovní list č. 7, rozstříhejte si jednotlivé obrázky a zkuste si podle obrázků pohádku poskládat. Poté můžete celou pohádku  rodičům převyprávět. Nezapomeňte si obrázky vybarvit.

Vytiskněte si pracovní list č. 8. Říkejte, co vidíte na obrázku a vytleskejte počet slabik. Počet slabik následně zaznamenejte pomocí puntíků do okénka pod obrázek.

Také si procvičíme naší představivost. Vytiskněte si pracovní list č. 9. a 10. Na každém listu je napsaná věta, kterou vám rodiče přečtou. A vy se zkuste zamyslet a na vytištěný papír namalujte to, co vám rodiče přečetli. Zkuste namalovat vše, co vás napadne, a nezapomeňte na detaily. Určitě to bude velká legrace a ve školce nám váš obrázek popíšete, tak si dejte záležet.

Víte, že právě na jaře se rodí zvířecí mláďata? Další úkol najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=zBASH3PSkHc Zkuste si zopakovat zvířátka a jejich zvuky. Také si pusťte tento film: https://www.youtube.com/watch?v=R8aHG5dZWSc&t=1216s, bude se vám určitě líbit a pomůže vám poznat zvířecí mláďata. To se vám bude následně hodit při vypracování pracovního listu č. 11. Spoj maminku s jejím mládětem.

Také vám posílám několik školních úkolů. Rodiče vám s nimi určitě pomohou. Pracovní listy č. 12. – 15.

A na závěr, určitě nezapomeňte pomáhat rodičům. Třeba si zkuste zahrát ponožkové pexeso. Až vaše maminka vypere a usuší ponožky, zkuste jí pomoc s hledáním stejných párů. Uvidíte, že je to celkem zábava.

Hlavně nezapomeňte vše fotit a posílat nám zpět, moc rády vás uvidíme.

Choďte hodně ven, jezte hodně ovoce a zeleniny, ale hlavně neztrácejte dobrou náladu. Snad už se budeme  spolu opět brzy potkávat. Mějte se a smějte seJJJ

Vaše paní učitelky Katky a asistentka Lucka