Leden u Červeňásků

Ve znamení dárků, sněhuláků, mrazu a ledu

27.1.2021 10:05

Zprvu jsme se trochu báli, že na nás Ježíšek zapomněl, ale nakonec vše dobře dopadlo. Z důvodu předvánoční karantény na nás čekaly dárečky pod stromečkem až začátkem ledna. Ježíšek všem dětem do školky přinesl nové hračky, např. skládací hrad i s rytířem, traktor, pro holčičky panenku s kolíbkou. Podle vzoru tří králů Kašpara, Melichara a Baltazara jsme si vyrobili královské koruny. K velké radosti všech dětí napadl sníh, a tak jsme mohli postavit sněhuláka nebo si zahrát koulovanou. Už také víme, že mráz umí čarovat, třeba ledové obrázky nebo barevné ledové kostky, kterými se dá dokonce malovat. Ve sněhuláčím obchůdku si děti mohly „nakoupit“ všechny potřebné části sněhuláka, kterého podle zakrytého vzoru pak zpaměti poskládaly.