Výzvy číslo 2

Milé děti,

jsou tu opět další výzvy k využití volného času doma. připravila jsem pro Vás pět výzev, které jsou zaměřené na tvoření, procvičování písmen a čísel.

30.3.2020 11:17 / Šárka Jarošová

Výzva č. 1

Pampeliška – vyrob si pampelišku pomocí vidličky, podle návodu na stránkách – https://cz.pinterest.com - zábavné vyrábění

 

Výzva č. 2

Dneska si můžeš vyrobit pohybující se housenku a zasoutěžit si s celou rodinou – https://youtube.com – pohybující se housenka (tato stránka ti napoví, jak si housenku vyrobit :).

 

Výzva č. 3 -  zahrajte si společně doma hru s názvem „Zvuková kimovka“ (hru znáte z naší družiny), zde máte návod na hru:

Denně slyšíme nespočet zvuků. Mnoho jich umíme i díky zraku přiřadit nějaké věci, která je "vydává". Podaří se vám to ale i v případě, že nic neuvidíte a budete se spoléhat pouze na sluch? Vyzkoušejte tuto zajímavou alternativu známé Kimovy hry.

Před hrou je vhodné si připravit několik předmětů, se kterými budeme vydávat zvuky

Hráči si zavážou oči a posadí se (např. do řady). Postavíme se i s pomůckami před hráče a postupně vydáváme zvuky s předměty. 

Jakmile vše předvedeme, soutěžící si rozvážou oči a snaží se napsat co nejvíce věcí, co slyšeli a co si zapamatovali. Kdo má nejvíce správných odpovědí, stává se vítězem.

Náměty: trhání papíru, stříhání nůžkami, nalévání vody, zavírání dveří, zavření knihy, ořezávání tužky, otevření a zavření propisky.

 

Výzva č. 4 – skrývačky - ovoce

Pojďme děti potrénovat bystrost se skrývačkami! Dokážete najít v každé níže uvedené větě název ovoce?  Např. Na mapě si ukazujeme Louny. (meloun)

Utřeš někdy konečně ten prach v pokoji?

Ukázala tatínkovi šněrovací boty po babičce.

Našel ten kýbl u maminčiny postele.

S čistou myslí Valérie začala přemýšlet o věci jinak.

Seškrábl z růže trn kapesním nožíkem, aby se nepíchla.

Chcete si zahrát hru Škatulata?

Mirek si zapíchl do prstu trn, kamarád mu ho šikovně vytáhl.

Sotva vyšel nový film ze studia Warner Bros, Kevin si jej už utíkal koupit.

 

Výzva č. 5 – v předchozím úkolu jsme potrénovali písmenka a nyní budeme počítat, ve hře s názvem „Chytrý bzučák“ – návod na hru najdete na stránkách https://zabav-deti.cz – naučné hry – chytrý bzučák

Vaše splněné výzvy můžete nafotit, natočit. Později si s dětmi v naší družině společně prohlédneme. Nebojte, se výzev bude hodně :)

Na všechny se těší Vaše vychovatelka Šárka Jarošová .