Vítejte v Oranžové třídě!

V naší heterogenní třídě se vzdělávají děti s kombinovaným postižením, tzn. s tělesným postižením, mentálním, ale také i zrakovým, sluchovým, či s poruchami chování. Naším cílem je tedy soustředit se na základy sebeobsluhy, hygienické návyky, sociální adaptabilitu a celkový rozvoj kognitivních funkcí dítěte pomocí strukturovaného učení. Pro účelnou komunikaci jsme si vybrali několik forem AAK, a to výměnný obrázkový komunikační systém (VOKS), znak do řeči a gesta z neverbální komunikace. Vzděláváme podle ŠVP – „Je nám dobře na Zemi“.

To celé pojímáme zábavnou formou, která nám pomáhá snadněji vklouznout do barevného dětského světa a my jsme tak jeho nezapomenutelnou součástí.

V letošním školním roce se v naší třídě budete potkávat s učitelkami Mgr. Sabinou Novotnou a Ivou Pancovou. Doprovází nás naše milá asistentka Milena Poštová.

Přejeme, společně s celou třídou Oranžády a třídním maskotem ježkem Bodlinkou, kouzelný rok 2023/2024!