Letem světem naší školkou – Den otevřených dveří v MŠ

Průvodce mateřskou školou pro rodiče nových dětí

31.3.2021 09:42

Milí rodiče, chtěli bychom Vás pozvat formou této fotogalerie na prohlídku naší školky. Bohužel stejně jako v loňském roce nám současná situace neumožňuje, abychom pro Vás uspořádali návštěvní den s Vaší osobní účastí. Využíváme alespoň této možnosti, abychom Vám představili, jak naše MŠ vypadá.

Naše mateřská škola má 4 třídy (logopedické, speciální) určené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami ve věku od 2 do 6 (7) let. Provoz MŠ je od 6,30–16,30 hod. Třídy mají buď samostatnou, nebo společnou šatnu, umývárnu a hernu se širokou nabídkou hraček, didaktických her a herních koutků. Při běžném provozu chodíme 1x týdně plavat do bazénu a vyhřívat se do sauny, které se nachází přímo v naší budově školy. Dopolední program se skládá z ranních her dětí spolu s individuální logopedickou či speciálně pedagogickou péčí. Před hlavní činností nezapomínáme na pohybovou chvilku – cvičení s prvky dětské jógy či zdravotní cvičení v rehabilitační tělocvičně. K relaxaci využíváme bílý pokoj - snoezelen. Během řízené činnosti klademe důraz na rozvoj každého dítěte s přihlédnutím k jeho individuálním možnostem a potřebám. Při vzdělávání uplatňujeme metodu prožitkového učení, které je pro děti přirozené a vychází z jejich vlastních zkušeností. Pro zdravý vývoj dětí trávíme i část dopoledne venku. Rádi si chodíme hrát na naše školní hřiště na Paraplíčko. Během celého školního roku připravujeme pro děti zábavné projektové dny. Když to situace dovolí, jezdíme vlakem či autobusem na polodenní výlety do blízkého okolí.

Zveme Vás k nám na zápis a těšíme se na Vás! :-)