Vítání jara

Jako každý rok i letos jsme se spolu s dětmi rozloučili se zimou vynesením Moreny.

4.4.2024 16:15 / Kateřina Mikešová

Průvod s Morenou, kterou letos spolu s paní učitelkami vyrobily děti z červené třídy, vyrazil od školy k altánu v parku. Na cestu jsme si za doprovodu ukulelového souboru zpívali lidové písně. U altánu jsme si zatančili s rodiči a kamarády ze školy, kteří se k nám připojili. Následně jsme se vydali k potoku, abychom Morenu spolu se zimou poslali pryč a mohli jsme přivítat jaro. To symbolizovalo "lítečko", na které jsme navěsili barevné pentličky. Stejně jako ostatní tradice, které v mateřské škole dodržujeme, i tato je u dětí velmi oblíbená a všichni si to užili.