Provozní podmínky mateřské školy speciální

Vážení rodiče,

zahájení provozu mateřské školy je od pondělí 25. května.

7.5.2020 14:16 / Šárka Konopásková

Provoz mateřské školy bude probíhat za těchto přísných hygienických podmínek:

Provoz MŠ: 7,00 – 15.30 hodin

Děti a pedagogičtí pracovníci mateřské školy nemusí v prostorách školy (vnitřních i venkovních) nosit roušky.

Předškolního vzdělávání se mohou zúčastnit pouze děti, které nevykazují známky onemocnění (zvýšená teplota, rýmy, kašel, dušnost,…).

Při prvním vstupu do školy a následně každé dva týdny podepíše zákonný zástupce dítěte písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví, a písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.). Formulář ZDE.

Pro všechny osoby nacházející se před budovou školy platí povinnost zakrytí úst a nosu a dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné např. u doprovodu dítěte/členů společné domácnosti).

Rodič předá dítě asistentce pedagoga u vstupních dveří do MŠ a to v časech od 7,00 – 8,00 hodin. Vyzvedávání dětí po obědě bude možné od 12.00 do 12.15 hod a to opět po předchozím zazvoněním na třídu u vstupních dveří nebo odpoledne od 14.30 do 15.30 hodin.

Prosíme, nedávejte dětem do MŠ věci (hračky, jídlo, pití), které nejsou nezbytně nutné.

Část aktivit bude organizována venku v areálu školy nebo na školní zahradě, která je umístěna v lokalitě Na Paraplíčku. Pro přesun na školní hřiště či při pohybu na veřejných prostranstvích je nutné dodržet obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními - zakrytí úst a nosu rouškou. Je nutné, aby na každý den mělo dítě 2 sterilní roušky a 2 podepsané označené sáčky. Jeden na roušku čistou, druhý na použitou. Předpokládáme, že děti, pro které neplatí výjimka Mimořádného opatření MZČR z 30. 4. 2020, ovládají základní manipulaci s rouškou a nebrání se jejímu nošení.

Pedagogičtí pracovníci školy budou provádět důslednější kontrolu zdravotního stavu dětí a v případě jakýchkoliv zdravotních obtíží budou neprodleně kontaktovat zákonné zástupce k okamžitému vyzvednutí dítěte z MŠ. V případě podezření na příznaky COVID-19 je pedagog povinen informovat spádovou hygienickou stanici.

Prosíme, pokud se rozhodnete o účasti dítěte v mateřské škole, zvažte všechny rizikové faktory (tzn. pokud dítě či jakákoliv osoba, která s ním žije ve společné domácnosti, patří do rizikové skupiny – viz výčet na Čestném prohlášení).

V případě zájmu o docházku dítěte do MŠ zašlete potvrzující zprávu o nástupu dítěte do MŠ prostřednictvím e-mailu na adresu janraj@zsrako.cz nebo SMS na tel. č. 722 168 559, a to nejpozději do 17. května 2020.

Nezapomeňte včas přihlásit u paní Hrdličkové ze Školní jídelny SZEŠ stravu svému dítěti.

Prosíme, přečtětě si celé znění pokynu MŠMT ČR, kterým se musí provoz mateřské školy řídit (Pokyn zde).

Děkujeme za pochopení a spolupráci.