Exkurze s paleontologem do Skryj, 31.10.2019

V říjnu jsme se s dětmi vypravili na lov zkamenělin s uznávaným paleontologem Mgr. Štěpánem Rakem.

11.11.2019 11:52

V rámci projektu ESIF – OPVVV, Projektového dne mimo školu, se všechny třídy mateřské školy vypravily ve čtvrtek 31.10.2019 na exkurzi do Skryj. Geologickou výpravu jsme zahájili v místním Muzeu, kde jsme se seznámili s lokalitou Skryj, jakožto významným nalezištěm zkamenělin. S pomocí paleontologa a geologa Mgr. Štěpána Raka jsme se dozvěděli o vzniku a původu zkamenělin, jejich dobývání i určování podle charakteristických znaků. Společně jsme se poté vydali na naučnou stezku, kde jsme museli překonat nejednu překážku a plnit zadané úkoly, abychom na konci výpravy získali osvědčení Malého paleontologa. Většině účastníků výpravy se podařilo najít trilobita, a správně jej určit. Těm, kteří neměli štěstí, pomohli kamarádi, takže všichni odcházeli z exkurze potěšeni svým prvním trilobitem a průkazkou Malého paleontologa. Děkujeme tímto paní Čonkové za milý přístup a poskytnutí zázemí v Muzeu a panu Rakovi za nezapomenutelný zážitek z objevování zkamenělin.