Provoz mateřské školy ve školním roce 2020 – 2021 vzhledem ke COVID - 19

Vážení rodiče,

od 1. 9. 2020 bude provoz mateřské školy probíhat v plném rozsahu, tj od 6.30 hod do 16.30 hod.

29.8.2020 08:51

Předškolního vzdělávání se mohou zúčastnit pouze děti, které nevykazují známky onemocnění (zvýšená teplota, rýmy, kašel, dušnost,…).

V prostorách MŠ

Do školy nesmí vstoupit žádné osoby, které vykazují příznaky infekčního onemocnění.

Prosíme zákonné zástupce (doprovázející osoby), aby ve vnitřních prostorách školy používali roušku k zakrytí nosu a úst.

Při vstupu do mateřské školy rodič použije sobě i dítěti na ruce dezinfekci, která je umístěna u vchodových dveří. Rodiče zajistí, aby se dítě samo nedotýkalo připraveného dávkovače s dezinfekcí.

Do mateřské školy dítě přivádí pouze jeden zákonný zástupce či jiný doprovod. V prostorách školy se zdržuje s dítětem po dobu nezbytně nutnou pro převlečení dítěte. Doprovázející osoba předá dítě pedagogickému pracovníkovi (či dítě vyzvedne) ve vstupních dveřích umývárny u jednotlivých tříd. Vstup do třídy není umožněn.

Prosíme, nedávejte dětem do MŠ věci (hračky, jídlo, pití), které nejsou nezbytně nutné.

Ve třídě

Dítě si po předání učitelce důkladně 20 až 30 sekund umyje ruce teplou vodou a mýdlem v dávkovači. Třídy jsou intenzivně a často větrány. Po celý den jsou dětem zdůrazňovány zásady osobní a respirační hygieny.

V případě podezření na výskyt COVID - 19

Škola je povinna zajistit oddělení dítěte nebo mladistvého, kteří vykazují známky akutního onemocnění, od ostatních dětí.

Pokud jsou příznaky patrné již při příchodu dítěte – dítě není vpuštěno do budovy školy.

Pokud se příznaky vyskytnou a jsou patrné v průběhu přítomnosti dítěte; neprodleně dojde k poskytnutí roušky a dítě se izoluje a současně se informuje zákonný zástupce dítěte s ohledem na bezodkladné vyzvednutí dítěte ze školy.

Škola informuje zákonného zástupce o tom, že má telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

Dítěti s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí.