Užasný svět loutek

Projektový den v MŠ s rakovnickými loutkáři

22.2.2021 08:30

V posledním lednovém týdnu do MŠ zavítali loutkáři z Loutkářského spolku Před Branou. Principál Ing. Tomáš Kapsa a umělecký vedoucí Zdeněk Turek ukázali dětem v rámci projektového dne různé typy loutek. Děti si mohly vyzkoušet jejich vodící mechanismy a osahat si různorodé materiály použité k jejich výrobě. Společně jsme objevovali charakteristické rysy a možnosti loutek. Ke konci projektového dne jsme měli možnost zhlédnout představení přímo v prostorách třídy. Čtyři pohádky o jednom drakovi v podání Tomáše Kapsy děti odměnily bouřlivým potleskem. Všichni jsme si užili krásné dopoledne a posíláme velké poděkování našim milým loutkářům.